Klasyczna "buła z parówką" mimo tego, że można często zmieniać sosy, to jednak szybko się nudzi ;) My nie lubimy kuchennej nudy i eksperymentujemy! Z mieszania i kombinowania ze smaki wyszły te oto nietypowe hot dogi ;) Piernikowa bułka, śliwkowy sos BBQ z piernikową nutą, domowe pikle i czatnej z czerwonej cebuli... Jednym słowem – domowa uczta! Zapraszamy!
Przepis przygotowałyśmy specjalnie na konkurs Pomysł na Kopernika ;)
czwartek, 31 sierpnia 2017
środa, 30 sierpnia 2017
Ciasto lawa z Katarzynkami®, ciemną i białą czekoladą, owocami i sorbetem
Oto deser, który jest synonimem słowa rozpusta – ciasto lawa... Upajająco czekoladowe, półpłynne, pobudzające zmysły... fantastycznie zbilansowane przez kwaśny sorbet i letnie owoce, z niepowtarzalnym, korzennym posmakiem Katarzynek®. Pachnie i smakuje obłędnie... chyba nie musimy Was dłużej namawiać do tego, żeby spróbować zrobić je w domu. Nie pożałujecie! ;)
Przepis bierze udział w konkursie Przepis na Kopernika! ;)
Przepis bierze udział w konkursie Przepis na Kopernika! ;)
poniedziałek, 19 czerwca 2017
Tarta z brokułami, porami i szynką
Na
targu jest teraz tak... że chcę mieć wszystko ;) Za to kocham
czerwiec – za obfitość, zieleń i intensywność wszystkich
innych kolorów. Za to, że pachnie truskawkami, czereśniami i
koperkiem. Za smak młodych ziemniaczków i ostatnich szparagów.
W
czerwcu dopiero na targu wymyślam co ugotuję i na co mam ochotę.
Tak było z tą tartą – piękny zielony brokuł i młode pory, do
tego odrobina dobrej szynki, ser i tarta na piknik gotowa!
niedziela, 11 czerwca 2017
Bananowo-kakaowe ciasto z truskawkami
Prawdziwe,
pachnące truskawki już są... aż chce się powiedzieć –
nareszcie! Jemy je garściami, wkładamy w serniki na zimno i w
sałatki, miksujemy w sosach i koktajlach. Trudno się opanować.
Jeśli po
truskawkowym obżarstwie zostanie wam garść truskawek zróbcie to
proste ciasto – z dojrzałymi bananami, płatkami, mąką
pełnoziarnistą i greckim jogurtem. Puszyste i wilgotne, słodkie w
sam raz i wciągające... tak jak i same truskawki ;)
niedziela, 28 maja 2017
Sernik na zimno na twarogu
Im cieplej, tym mniej chęci, by włączać piekarnik, więc sezon na serniki na zimno na dobre się rozpoczął! Dużo czasu minęło zanim "polubiłam się" z tym typem serników. Zawsze problemem była żelatyna - nasza współpraca bywała trudna. Metodą prób i błędów nareszcie się zrozumiałyśmy. I choć nadal wolę jej dać trochę więcej i kilka razy sprawdzam temperaturę składników, to w końcu mogę powiedzieć, że serniki na zimno nie są mi straszne.
Na początek przepis bazowy - w tym miesiącu robiłam ten sernik już kilka razy z różnymi owocami i muszę stwierdzić, że jest po prostu uniwersalny. Wychodzi bezproblemowo za każdym razem, smakuje wszystkim miłośnikom słodkości i nie wymaga dużych nakładów czasu i pracy. Twaróg użyty do tego sernika nie musi być tłusty i zwarty, nawet lepiej, żeby taki nie był - sernik dzięki temu będzie bardziej lekki. Polecam!
Na początek przepis bazowy - w tym miesiącu robiłam ten sernik już kilka razy z różnymi owocami i muszę stwierdzić, że jest po prostu uniwersalny. Wychodzi bezproblemowo za każdym razem, smakuje wszystkim miłośnikom słodkości i nie wymaga dużych nakładów czasu i pracy. Twaróg użyty do tego sernika nie musi być tłusty i zwarty, nawet lepiej, żeby taki nie był - sernik dzięki temu będzie bardziej lekki. Polecam!
środa, 15 marca 2017
Krewetki z jarmużem na sałatce z czarnego ryżu
Ostatnio jem "prosto" i uwielbiam ten sposób jedzenia... Proste smaki, nic skomplikowanego, czysta przyjemność. I bardzo mało czasu spędzonego w kuchni (a czas jest dla mnie ostatnio wyjątkowo cenny:)).
Oto jedno z moich ulubionych dań - fantastyczny czarny ryż, warzywa i pyszne, klasycznie przygotowane krewetki... nic więcej nie potrzeba do szczęścia :)
Oto jedno z moich ulubionych dań - fantastyczny czarny ryż, warzywa i pyszne, klasycznie przygotowane krewetki... nic więcej nie potrzeba do szczęścia :)
środa, 4 stycznia 2017
Faszerowane portobello
Smak pieczarek kojarzy mi się z... pizzą. I żeby nie kusić kubków smakowych i nie pobudzać apetytu stosunkowo rzadko kupuję te grzyby – nie wodzę się na pokuszenie :) Ale ostatnio skusiły mnie piękne, jędrne portobello – czyli brązowe pieczarki idealne do nadziewania. Świetnie sprawdzą się na podwieczorek, kolację czy karnawałową przekąskę.
Jeśli zostanie wam garstka kaszy z poprzedniego dnia to jest świetny pomysł na jej wykorzystanie. Można dodać też pokrojone ostatnie plasterki szynki lub kawałeczki mięsa. Nic się nie zmarnuje i będzie naprawdę pysznie!
Jeśli zostanie wam garstka kaszy z poprzedniego dnia to jest świetny pomysł na jej wykorzystanie. Można dodać też pokrojone ostatnie plasterki szynki lub kawałeczki mięsa. Nic się nie zmarnuje i będzie naprawdę pysznie!
Subskrybuj:
Posty (Atom)






