wtorek, 11 czerwca 2013

Śniadanie na trawie - Toruń

Żyjemy, mamy się w miarę dobrze i chociaż jeszcze w tym miesiącu czeka nas trochę pracy, o której wkrótce opowiemy, to zaczynamy nadrabiać spore, blogowe zaległości - relacje będą się przeplatać z przepisami i mamy nadzieję, że niczego nie ominiemy :)

Jest takie wydarzenie w Toruniu, które bardzo, bardzo lubimy, a które odbyło się w sobotę kilka dni temu. Zawsze - o ile pogoda dopisuje - staje się ono świetną okazją, żeby wziąć ze sobą koc i spotkać się z przyjaciółmi w samym centrum miasta. Śniadanie na trawie to inicjatywa Pracowni Zrównoważonego Rozwoju (w tym roku w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego) - tym roku trawa została rozłożona po raz szósty. Poza okazją do odpoczynku i piknikowania, Śniadanie na trawie jest także sposobem na promowanie wiedzy o ekologii i przyrodzie.

Fot. Rafał Jara


Swoje stoiska rozłożyły m.in.: Stowarzyszenie Sztuka Cię Szuka (warsztaty "Zjadliwe kolory" - na najbardziej kolorowych zdjęciach poniżej), Pokarm życia, Marwit i Nestle, a także Szkoła Jogi z Podmurnej, do której chodzę. Były koncerty, konkursy, warsztaty i pokazy (np. capoeiry). Wszystko w rodzinnym klimacie.
To kilka zdjęć, którymi chciałyśmy się z Wami podzielić. Choć zabrałyśmy ze sobą tylko melona w pudełeczku (na drugie śniadanie), to już wiemy, że w przyszłym roku to pudełeczko zamieni się w duży kosz piknikowy, wypełniony dobrymi rzeczami :)
Do zobaczeniu na śniadaniu na trawie w przyszłym roku!
6 komentarzy:

Dziękujemy za wizytę na blogu!
Jeśli komentujesz, korzystając z opcji "anonimowy", prosimy napisz w komentarzu nick lub swoje imię ;)